Masz pytanie ? Zadzwoń: +48 608 668 365
Mój koszyk0,00 zł

Product was successfully added to your shopping cart.

Tace do ceremonii (cha pan)

Tace do ceremonii (cha pan)

Cha Pan to tradycyjna taca do herbaty, tak też tłumaczy się jego nazwę. Składa się zwykle z niskiego stoliczka lub podwyższonej tacki i wysuwanej szufladki na wodę. Taki stoliczek można spotkać w różnych rozmiarach. Najmniejsze przeznaczone są do przygotowywania herbaty dla jednej osoby, zaś największe mają rozmiary stołu, do którego zasiada cała rodzina.

Cha pan może być wykonany z różnych materiałów. Najpopularniejsze są wykonane z drewna lub bambusa z plastikowym wysuwalnym pojemnikiem. Rzadziej spotykane są już okrągłe miski z blatem z otworkami wykonane z glinki yixing. Zaś te największe bywają rzeźbione w marmurze czy kamieniu.

Tradycyjnie Chapan spełnia rolę porządkową. Taca sprawia, że na stole pojawia się porządek. Wszystko jest przygotowane, odpowiednia porcja herbaty, odpowiednie czarki i imbryk. Przede wszystkim podczas ceremonii Gongfu Cha przelewa się duże ilości wody, a musi ona gdzieś spływać. Dzięki otworom w blacie stoliczka i pojemnikowi pod nim woda może swobodnie ściekać, bez obaw o zniszczenie mebli.

3 produkt(ów)

na stronę
Ładowanie...Załaduj więcej...

3 produkt(ów)

na stronę