Masz pytanie ? Zadzwoń: +48 608 668 365
Mój koszyk0,00 zł

Product was successfully added to your shopping cart.

Blog herbaciany

czajnik do parzenia herbaty

Produkcja ceramiki w okolicach miasteczka Yixing prowincji Jiangsu sięga V wieku p.n.e. Złoża glin tam są obszerne, natomiast, ich jakość – wyśmienita. Nieco różniące się składem, bogate w kaolinit oraz tlenki żelaza, wyjątkowo plastyczne po wypaleniu zamieniają się w lśniące, wytrzymałe, wodoodporne, porowate wyroby. Cechą charakterystyczną ceramiki z Yixing jest wysoki stopień spiekania, co nie wymaga końcowego glazurowania. Zgodnie z powszechnym przekonaniem, czajnik z Yixing jest niezbędnym atrybutem mistrza herbaty.

Czytaj dalej...
herbata w łóżku

Czy warto pić herbatę? Oczywiście! Jednak nie tylko dla przyjemności, ale również dla zdrowia. Zamawiając naturalne, chińskie odmiany z niewielkich manufaktur, masz pewność, że zalewasz gorącą wodą coś lepszego niż sprasowany, pozbawiony smaku i aromatu susz. W tym wpisie zgromadziliśmy 8 argumentów, które pokazują, dlaczego nie warto zwlekać z zakupem.

Czytaj dalej...
czerwone herbaty

Co wyróżnia czerwoną herbatę na tle innych? Skąd pochodzi? Na jakie odmiany zwrócić największą uwagę? Rodzi się wiele pytań, więc nie pozostaje nic innego jak podjąć próbę konkretnych odpowiedzi. Zapraszamy do lektury wpisu poświęconego niezwykłej, chińskiej herbacie, której liście są do zamówienia w naszym internetowym sklepie.

Czytaj dalej...
herbaty chińskie na tacy

Chiny słyną z produkcji herbaty. Całkiem zasłużenie, ponieważ nie mówimy tylko o skali, ale również jakości poszczególnych plantacji. W dzisiejszym wpisie pragniemy przyjrzeć się kilku legendarnym herbatom z Państwa Środka. Poznaj ich historię, miejsce występowania oraz właściwości smakowe.

Czytaj dalej...
Czarna, czy zielona?

W Wspominaliśmy już, że chińskie herbaty dzielą się na różne rodzaje. Obecnie najpopularniejsze w Polsce są odmiany czarna i zielona – czyli niefermentowana i fermentowana.

Którą wybrać i dlaczego? Porównajmy chińskie herbaty, które uwielbiają miliony!

Czytaj dalej...
Herbata - Aromatyczny skarb Chińczyków?

W przypadku herbaty oznaczenie „Made in China” okazuje się znakomitą rekomendacją. To właśnie Państwo środka jest stolicą napoju, który cieszy się ogromną popularnością również w Polsce.

Dowiedz się więcej o chińskich herbatach – najlepiej przy czarce aromatycznego wywaru z chińskich liści!

Czytaj dalej...