Masz pytanie ? Zadzwoń: +48 608 668 365
Mój koszyk0,00 zł

Product was successfully added to your shopping cart.

Czerwona

Czerwone herbaty

Chińska czerwona herbata – to jest mocno fermentowana herbata (utlenianie osiąga 70-90%), Poza granicami Chin nazywa się czarną. Zamieszanie wynika z faktu, że Europejczycy, którzy w XVII wieku wynaleźli dla siebie herbatę, nie wnikając w szczegóły umownie podzielili wszystkie gatunki herbaty według koloru naparu - zielony i czarny. Lecz w Chinach, które są ojczyzną herbaty, jej historia wynosi tysiące lat, gatunków herbaty jest znacznie więcej. Czerwona herbata w porównaniu z innymi pojawiła się nie tak dawno- w wiekach XV-XVI w górach Wuyi Szań, gdzie technologia produkcji herbaty rozprzestrzeniła się na sąsiednie prowincje - Anhui, Hubei, Jiangxi, Hunan, Guangdong, Zhejiang, Jiangsu i Yunnan.

Według różnicy w surowcach i niuanse technologiczne, czerwone herbaty są podzielone na trzy główne kategorie - „Xiao Zhong”, “Gongfuhong” and “Hongsuicha”, których istnieją setki gatunków herbat, a każda z nich ma swój niepowtarzalny smak i licznych miłosnikówi. Dla każdego gatunku herbaty produkcyjny proces składa się z czterech etapów: Wei Diao („suszenie ”), Zhou Nan („przybijanie i skręcanie”), Fa Jiao („fermentacja”) oraz Gan Zao („suszenie”). Lekko podsuszone liści herbaty najpierw skręcają i prybijają, a następnie pozostawiają na parę godzin do utleniania, po tym powoli nagrzewają. Ogólną zasadą jest: im wolniejszy jest proces nagrzewania i bardziej umiarkowana jest temperatura w trakcie fermentacji i suszenia, tym lepiej będzie jakość czerwonej herbaty.

Chińska czerwona herbata tonizuje, pobudza krążenie krwi, obniża poziom cholesterolu, tłuszczów i odświeża oddech. Wysoka zawartość garbnika wspomaga gojenie uszkodzonej śluzówki przewodu żołądkowo-jelitowego. Ponadto, herbata czerwona to jest naturalny lek przeciwdepresyjny, który łagodzi rozdrażnienie i stres, pozbawia napięcia psyhosomatycznego pozostawia uczucie spokoju. Chińczycy twierdzą że czerwona herbata „podnosi żar w sercu”, to znaczy, że ozgrzewa ciało i ociepla na duszy. Zwłaszcza czerwona herbata jest wskazana dla „zimnego” typu ludzi (wrażliwych na zimno, o szybkim zmęczeniu i senności). Co do pozostałych ludzi - jest to najlepszy wybór dla każdego w chłodnej porze roku!

W naszym sklepie internetowym można kupić czerwoną herbatę wyprodukowaną ręcznie w małych gospodarstwach rolnych, które znajdują się w zabytkowych miejscach produkcji herbaty. Wszystkie wyżej wymienione lokalizacji pod koniec XX wieku otrzymały status rezerwatów przyrody na poziomie krajowym, jak i globalnym.

7 produkt(ów)

na stronę
 1. Luan Hong Cha

  Czerwona herbata o kwiatowo-owocowym aromacie
  39,00 zł
 2. Gong Fu Hong Cha

  Czerwona Herbata Gong Fu i soczysto-cierpkim smaku
  9,50 zł
 3. Jinggu Dian Hong

  Czerwona herbata z lekkim i cierpkim smaku
  10,00 zł
 4. Fuding Hong Cha #2

  Herbata z gatunku najwyższego mistrzowstwa
  15,50 zł
 5. Dian Hong Nanlu Hong Cha

  herbaty o jasnym, ciepłym, miodowo-pikantny aromacie z nutą żytniego chleba.
  13,50 zł
 6. Angxi Xiping Hong Cha

  Czerwona herbata o jasnym naparze i bukiecie jerzyn i miodu
  36,00 zł
 7. Fuding Hong Cha #1

  Czerwona herbata z gatunku najwyższego mistrzostwa. Produkcja sięga 250 lat
  20,00 zł
Ładowanie...Załaduj więcej...

7 produkt(ów)

na stronę